Riešenie pre Vašu farmu

Ako výrobca peletovacích strojov Vám vieme vytvoriť projekt na mieru. Zástupca konštrukčného oddelenia vždy navštívi miesto realizácie a ponúkneme zákaznikom najlepšiu možnú variantu. Po odsúhlasení projektu zákazníkom a podpísaní zmluvy trvá výoba cca 3-4 mesiace. 

Peletovací stroj Kompakt a sušiaci systém

Peletovací stroj Kompakt je naáš najmenší a zároveň najpredávanejší stroj. Pomenovanie Kompakt sme vymysleli na základe rozmerov - europalety. Kapacita stroja je cca 60-150kg/h v závislosti od vstupného materiálu. Je určená pre malé farmy do cca 10 koní, malé hospodárstva s chovom oviec, sliepok, ošípaných a pod.

Teplovzdušná šuplíková sušička S1 má kapacitu max 2,6mZdroj tepla – teplovzdušný kotol (možnosť pripojiť na drevo, pelety, plyn, elektrina). 

Na obsluhu peletovacieho stroja Kompakt a sušiaceho systému je potrebná jedna osoba. Manipuláciu zvládajú bez problémov aj ženy.

K akejkoľvek linke sa skvele hodí aj náš elektrický fúrik Smartwiel - www.akufurik.sk

 

 

 

Stredná peletovacia linka a sušiaci systém v kontajneri

Stredná peletovacia linka vznikla na základe požiadaviek od našich zákazníkov - vytvoriť niečo menšie ako veľká linka. Obsahuje väčší stupeň automatiízácie ako linka Komplakt a kapacita stroja je 70-200Kg/h. Na rozdiel od linky Kompakt obsahuje medzisásobník čo zabezpečuje plynulejší tok materiálu a vyžaduje menšiu pozornosť obsluhy. Je určená pre malé a stredné farmy/družstvá 

Teplovzdušná šuplíková sušička S1 má kapacitu max 2,6mZdroj tepla – teplovzdušný kotol (možnosť pripojiť na drevo, pelety, plyn, elektrina). Kapacitu sušiarne je možné rozšíriť pridaním sušiacich boxov (dva boxy majú kapacitu 6,2m3).

 

 

 

Veľký peletovací stroj Basic a sušiaci systém v kontajneri

Veľký peletovací stroj bol pilotný projekt zelených technológií firmy IMC Slovakia. Vznikla v roku 2009. Naše oddelenie technologického centra po plynovej kríze  vyvinulo linku na spracovanie biologického odpadu z chovu koní. Technológia spracovania konského hnoja je založená na peletovaní biologického odpadu. Kapacita linky je 90-350kg/h. Stroj pracuje v poloautomatickom režime, ktorý je riadený pomocou PLC systému. Obsahuje automatický vstupný zásobník s dopravníkom, ktorý zapezpečuje plynulý presun materiálu do drviča, ktorý je následne posúvaný do medzizásobníka, kde sa materiál zmiešava, zvlhčuje, príp. dosušuje a následne je materiál presúvaný šnekovým dopravníkom do peletovacieho lisu. Tento stroj môže byť vybavený aj lisom, ktorý pracuje na systéme s dvomi lisovacími matricami. Tento systém zabezpečuje spracovanie materiálu s vyššou vlhkosťou ako u bežných peletovacích liniek. Materiál je ďalej schladený a triedený na triedičke. Výstup hotových peliet môže byť dopravený dopravníkom do rôznych druhov balenia ako je big bag, vrecia, bedne a pod. Linka vie zabezpečiť aj zber informácií, z ktorých sa dá vyhodnotiť efektívnosť linky, resp. obsluhy. Peletovací stroj Basic môže byť vybavený pásovou sušiarňou, ktorá zabezpečí takmer plneautomatické spracocovanie materiálu. Basic je určený pre väčšie farmy/družstvá, kde je veľká produkcia denne vyprodukovaného hnoja a materiálu. 

Teplovzdušná šuplíková sušička S1 má kapacitu max 2,6mZdroj tepla – teplovzdušný kotol (možnosť pripojiť na drevo, pelety, plyn, elektrina). Kapacitu sušiarne je možné rozšíriť pridaním sušiacich boxov (dva boxy majú kapacitu 6,2m3).

 

 

 

 Veľký peletovací stroj Basic plus s pásovou sušiarňou

Veľký peletovací Stroj a pásová sušiareň sú určené pre veľké farmy a družstvá kde je potrebná plná automatizácia sušiaceho procesu. Sušiaci výkon je závislý od druhu vlhkého materiálu ale je to max. 150 kg/hod. Vlhkosť sušeného materiálu pri vstupe je max 70% a výstup 20%. 

 

 

Máte záujem o peletovací stroj?

ozvite sa nám

Kontaktujte nás
Meno:
Priezvisko:
Telefón: *
E-mail: *
Text správy: *
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia